
НОВА ГОДИНА 2014 В ГЪРЦИЯ
курорт Палио, Кавала
хотел PORTO PALIO BEACH 3* - www.portopaliohotel.gr
29.12.2013 – 01.01.2014
4 дни / 3 нощувки, 3 закуски и 2 обикновени вечери и 1 празнична новогодишна вечеря
1 ДЕН / СОФИЯ – ПАЛИО /
Отпътуване от София в 08.30ч. от паркинга пред стадион Васил Левски. Пътуване по маршрут: Дупница – Благоевград – Сандански – Кулата. Преминаване през ГКПП Кулата. Свободно време (1.30ч) за разходка и покупки в Серес. Продължаване по маршрута в посока Кавала. След обяд пристигане в курорта Палио и настаняване в хотел Porto Palio Beach hotel – разположен на един от най-красивите плажове в района, и на разстояние от 7 км. до центъра на Кавала. Вечеря. Нощувка.
2 ДЕН / КАВАЛА – КСАНТИ /
Закуска. Отпътуване за Кавала. Градът е известен още от омирови времена, когато се е наричал Неаполис и е сред най-важните градове на Македонската империя. Различните народи, очарователната смесица от култури, модерният живот, изграден върху древни основи, прави от Кавала примамлива дестинация за туристите. Разходка из града дава представа за неговата уникалност – къщите на местните жители са построени в типичен за Мала Азия стил с приземен етаж, тесни прозорци и солидни входни врати. Пешеходна разходка в старата градска част: църквата "Св. Богородица", пристанището, родната къща на Али Паша, който провежда значими реформи в Османската империя през 19 век; Акведуктът – построен по заповед на Сюлейман Великолепни през 1550 г.; Крепостта от 16 век, построена от турците на хълма Панагия и станала символ на града.
По желание екскурзия до Ксанти (с допълнително заплащане от 15 лева). Градът е запазил старата си част и днес тя представлява същински открит музей на местната архитектура, несравнима с никой друг град, оформяща удивителния, уникален облик на Ксанти. Очарователното съжителсто на различни стилове – бел епок, италиански ренесанс, гръцки неокласицизъм и немски романтизъм – създават истинския Ксанти, този, който заслужено бива наричан “Градът на хилядите цветове” Уличките на града, опасващи големите каменни къщи, часовника на централния площад, Градската галерия и Фолклорния музей отварят вратите на миналото и посрещат гостоприемно всеки посетител да предприеме разходка-връщане към дългата история на Ксанти, към легендарните времена и Херкулес, към траките, османците, българите, гърците. Към всички, които са участвали в изграждането на историята и културата в местността. А днес Ксанти е голям културен център за региона на Източна Македония. Пешеходна разходка в старата част на града. Връщане в хотела. Вечеря. Нощувка.
3 ДЕН / ПАЛИО /
Закуска. Свободно време за самостоятелна разходка или по желание екскурзия до градчето Лименас на остров Тасос (с допълнително заплащане 15 евро). Отпътуване до Керамоти и качване на ферибот за остров Тасос. Разходка в Лименас с разглеждане на Древната Агора, Старото пристанище, Амфитеатъра, Акропола. Кратко свободно време и връщане с ферибота в определения час. Връщане в хотела. Подготовка за вечерта. Празнична новогодишна вечеря с жива музика в ресторанта на хотела. Нощувка.
4 ДЕН /ПАЛИО – ДРАМА - СОФИЯ/
Закуска. Отпътуване за Драма. Пешеходна разходка в централната част на града и възможност да се потопите в празничната атмосфера на „Онируполи” (Градът на мечтите) - от 4 декември до 4 януари всяка година в Драма се издига град в града, всички деца и възрастни, които искат да почувстват духа на Коледа, да повярват в чудеса или просто да получат подаръци, могат да посетят празничното градче. Наред с къщичките на градчето има пързалка, влакче, от което може да се разгледа целият Онируполи, въртележка. За големите, всеки ден се организират интересни културни събития – изложби, театрални пърформанси, шоу с песни или танци или пък и с двете. Отпътуване за България в определения час. Пристигане в София късно вечерта
ЦЕНА:
335 лева – на човек в двойна стая / трйона стая
305 лева – дете до 12г. (в стая с 2ма възрастни)
За желаещи да пътуват със собствен транспорт – 30 лева
ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
3 нощувки; 3 закуски, 2 обикновени вечери в курорта Палио в - хотел Porto Palio Beach 3*
празнична новогодишна вечеря в ресторанта на хотела
транспорт с туристически автобус 3* /минибар, климатик, DVD/
водач от фирмата организатор
екскурзоводско обслужване
групова медицинска застраховка с асистънс с покритие 5000 евро
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
входни такси и билети за туристическите обекти: крепостта в Кавала – 2 евро
екскурзия до Ксанти – 15 лева (минимум 25 души желаещи)
екскурзия до Лименас, остров Тасос с включени фериботни билети – 15 евро (минимум 30 души желаещи)
доплащане към медицинската застраховка за хора от 65 до 70г. - 3 лева; от 71 до 75г. – 5 лева; от 76 до 80г. – 9 лева. Туристи над 80г. не се застраховат.