Така дългоочакваната победа за Берое вече е факт. Тази вечер беройци надделяха над Черноморец (Бургас) с резултат 92:79. Мачът започна зле за старозагорци, след като "акулите" поведоха с 9:2. До края на първата част играта вървеше кош за кош приключвайки при 20:24 за гостуващия тим. В края на втория период Берое вкара няколко далечни стрелби чрез Желев и Карамфилов позволявайки на домакините да поведат 44:43 точно преди почивката.Третата четвърт започна силно за бургазлии и те съумяха да я затворят при 60:63. Заключителните 10 минути бяха за БК Берое, които с много силна игра спечелиха частта с 32:16. Така младия отбор от града на липите взе първата си победа за сезона и показа, че тима има потенциал да печели мачове.За БК Берое 6 състезателя отбелязаха 10 и повече точки. Страхотен мач изигра Тихомир Желев записвайки на своята сметка 26 точки,9 борби и 7 асистенции. В подкошието лъвски се бореше Доминик Фергюсън, регистрирайки страхотен дабъл-дабъл от 16 точки и 18 борби. Деян Карамфилов изнесе добър мач - 15 точки и 7 асистенции. Мартин Раднев отбеляза 9 от общо 11-те си точки в последната част с което приносът му бе ключов. Милчо Борисов завърши с 13, а Евгени Иванов - 10.За бургазлии, силна игра в подкошието демонстрираха Новак Попович (29 точки и 9 борби) и Тодор Тодоров 13 точки,15 борби и 6 асистенции.В следващия кръг Берое почива, а след това отново е домакин посрещайки Балкан - Ботевград на 15-ти декември.

Тагове:    берое,    извоюва,    първата,    победа,    сезона