Тимът проведе зимната си подготовка изцяло у дома

Остават две седмици до старта на пролетния полусезон в „А” група и „Берое” продължава усилено да се подготвя за изпитанието, което го очаква, а то е отборът да остане в елитния футбол. След края на първата половина на шампионата тимът е на незавидното 12-о място, а както е известно след края на сезона изпадат четири отбора, защото групата ще се редуцира до 12 състава. Затова ръководството на клуба направи грандиозна селекция за българските стандарти, примесена от българи и чужденци.

Но именно мачовете през пролетта ще покажат дали всичките тези усилия са си заслужавали. До момента в отбора са привлечени седем българи и трима чужденци –вратарят Иван Караджов, защитникът Борислав Стойчев, халфът Атанас Зехиров, лявото крило Дончо Атанасов, дясното крило Пламен Крумов и нападателите Венцислав Христов и Емил Ангелов.

Договори с тима подписаха и трима чужденци – румънският защитник Валентин Крету, халфът от Алжир Амир Саюд и португалецът Пауло Жорже, който се смята за перлата в селекцията на старозагорци, защото е привлечен от английския „Блякбърн”. (...)

Още подробности за промените в старозагорския тим може да прочетете в списание "7 ДНИ" брой 6 от 18.02.2013 година

Тагове:    берое,    привлече,    нови,    десет,    футболисти

Източник:

От: 10:30 ч. на 22.02.2013 г.

В категория: Общество

Регион: Стара Загора

Прочитания: 57

ВАЖНИ

ИЗБРАНИ

ИНТЕРЕСНИ

 

© copyright ® 2025 iztochnik.com, собственост на insert.bg. Изработка на сайт от Valival