Футболист 1 на България за 2018 г. продължава успешния си период в австрийската Бундеслига. Българският национал вкара два гола и даде асистенция за успеха на Щурм Грац с 3:1 над Хартберг в мач от 14-ия кръг. След нулево равенство през първото полувреме, през което най-опасната ситуация бе след изпълнение от пряк свободен удар на Десподов, през втората част паднаха 4 попадения. В 56-ата мин Кирил Десподов изведе отлично Торстен Рохер в коридор. Последво освобождаване с първото докосване, шут и гол за 1:0. Гостите обаче изравниха в 74-ата минчрез Лукендер.В 83-ата мин Десподов отбеляза важен гол за 2:1 с майсторски шут