Националите по волейбол продължиха да вървят по план на европейското първенство, записвайки победа бе загубен гейм и във втория си мач в Монпелие.Момчетата на селекционера Силвано Пранди удариха 3:0 28:26, 25:20, 25:20 Румъния. В първата среща на френска земя волейболистите ни биха 3:0 Гърция.Срещу Румъния успехът дойде по-тегаво. Даже в първия гейм северните ни съседи можеха да ни изненадат неприятно, но все пак нашите успяха да го затворят.Във втория националите отново поведоха и позволиха да бъдат догонени, но този път не се стигна до напрегната ситуация. В третата част нашите пак биха румънците на 20.Най-резултатен за България бе посрещачът